Știi cum arată magia primei vizite la bibliotecă?

𝐒̦𝐭𝐢𝐢 𝐜𝐮𝐦 𝐚𝐫𝐚𝐭𝐚̆ 𝐦𝐚𝐠𝐢𝐚 𝐩𝐫𝐢𝐦𝐞𝐢 𝐯𝐢𝐳𝐢𝐭𝐞 𝐥𝐚 𝐛𝐢𝐛𝐥𝐢𝐨𝐭𝐞𝐜𝐚̆? Cu ochi curioși, zâmbete largi și o mulțime de întrebări!
Zi plină de veselie azi la Secția Copii! Ne-au trecut pragul, curioși să descopere cele mai frumoase cărți, prichindeii clasei pregătitoare de la Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Zalău, înv. 𝐋𝐮𝐜𝐢𝐚 𝐁𝐨𝐥𝐨𝐣𝐚𝐧! Împreună am povestit despre titluri care te fac să visezi, bibliotecă și permis, bucuria de a fi cititor cu acte în regulă și viața de proaspăt școlar.
Momentul cel mai așteptat? Povestea! Copiii s-au bucurat de aventurile celebrilor Lilo și Stitch, iar apoi au făcut cunoștință cu Astrid, Ondina și Timo, eroii seriei 𝐒𝐎𝐒 𝐏𝐫𝐨𝐭𝐞𝐜𝐭𝐨𝐫𝐢𝐢 𝐨𝐜𝐞𝐚𝐧𝐞𝐥𝐨𝐫, de la care au aflat cum trebuie să aibă grijă de planetă…o lecție perfectă pentru cei mici, care, în aceste zile, trăiesc prima lor Săptămână Verde din viața de școlar ! Și da, au ascultat fascinați, au râs și au visat cu ochii deschiși, noi am pus întrebări, iar ei au dat răspunsuri istețe.
Spune-ne: tu îți amintești prima ta vizită la bibliotecă? Povestește-ne în comentarii și hai să adunăm cele mai frumoase amintiri de lectură!