Primii pași în lumea cărților și a grijii pentru natură

𝐏𝐫𝐢𝐦𝐢𝐢 𝐩𝐚𝐬̦𝐢 𝐢̂𝐧 𝐥𝐮𝐦𝐞𝐚 𝐜𝐚̆𝐫𝐭̦𝐢𝐥𝐨𝐫 𝐬̦𝐢 𝐚 𝐠𝐫𝐢𝐣𝐢𝐢 𝐩𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮 𝐧𝐚𝐭𝐮𝐫𝐚̆, 𝐚𝐥𝐚̆𝐭𝐮𝐫𝐢 𝐝𝐞 𝐬𝐢𝐦𝐩𝐚𝐭𝐢𝐜𝐢𝐢 𝐞𝐥𝐞𝐯𝐢 𝐚𝐢 𝐜𝐥𝐚𝐬𝐞𝐢 𝐩𝐫𝐞𝐠𝐚̆𝐭𝐢𝐭𝐨𝐚𝐫𝐞 𝐝𝐞 𝐥𝐚 Scoala Gimnazială „Corneliu Coposu” , 𝐢̂𝐧𝐯. 𝐆𝐚𝐛𝐫𝐢𝐞𝐥𝐚 𝐏𝐫𝐨𝐝𝐚𝐧!
Împreună-am povestit despre cărți, permis și bibliotecă, împrumut, Săptămâna Verde și responsabilitate…față de noi înșine, față de comunitate și față de mediu. Astfel, am îmbinat lectura cu ecologia, curiozitatea cu învățarea și am plantat semințele unor obiceiuri frumoase pentru o viață armonioasă cu natura. Mihaela , colega noastră de la Secția Copii, le-a dezvăluit o mulțime de informații interesante despre reciclare, schimbări climatice și economisirea resurselor, despre mediul înconjurător și transformarea noastră în cei mai activi ecologiști!

Concluzia zilei? Lectura este o aventură minunată, iar cărțile și biblioteca, cei mai buni prieteni!

Mulțumim pentru vizită, dragilor! Tare ne-a mai plăcut entuziasmul vostru!