De 1 Mai am pus poveștile la muncă

𝐃𝐞 𝟏 𝐌𝐚𝐢 𝐚𝐦 𝐩𝐮𝐬 𝐩𝐨𝐯𝐞𝐬̦𝐭𝐢𝐥𝐞 𝐥𝐚 𝐦𝐮𝐧𝐜𝐚̆, 𝐝𝐚̆𝐫𝐮𝐢𝐧𝐝 𝐳𝐚̂𝐦𝐛𝐞𝐭𝐞 𝐬̦𝐢 𝐛𝐮𝐜𝐮𝐫𝐢𝐞 𝐜𝐞𝐥𝐨𝐫 𝐦𝐚𝐢 𝐦𝐢𝐜𝐢 𝐜𝐢𝐭𝐢𝐭𝐨𝐫𝐢 !
Ne-am luat entuziasmul, culorile și cele mai frumoase cărți, și am pornit spre satul Traniș, acolo unde s-a deschis 𝐎𝐦𝐧𝐢 𝐕𝐢𝐥𝐥𝐚𝐠𝐞 𝐑𝐞𝐭𝐫𝐞𝐚𝐭 & 𝐒𝐩𝐚…una dintre cele mai frumoase locații din Sălaj! Și în timp ce părinții s-au relaxat la o poveste, cei mici s-au bucurat de aventura vieții lor…pentru că Melania, Corina, Cristina și Denisa, le-au pregătit meniul prefect !
pictură pe față pentru transformări magice
ateliere cu dichis, unde mânuțele dibace s-au descurcat de minune
desene și jocuri care i-au cucerit
cărți și povești minunate, care au transformat 𝐎𝐦𝐧𝐢 𝐕𝐢𝐥𝐥𝐚𝐠𝐞 𝐑𝐞𝐭𝐫𝐞𝐚𝐭 & 𝐒𝐩𝐚 în cel mai fantastic regat
și multă, multă energie
A fost o zi în care lectura, joaca și comunitatea au mers perfect împreună. Iar noi? Ei bine, noi ne-am bucurat să fim acolo…aproape de oameni, aproape de copii, aproape de bucuria autentică a întâlnirilor faine. Pentru că biblioteca nu e doar un loc…e o stare de spirit. Și când o duci acolo unde sunt trebuie, magia se întâmplă de la sine!
Mulțumim de invitație, 𝐎𝐦𝐧𝐢 𝐕𝐢𝐥𝐥𝐚𝐠𝐞 𝐑𝐞𝐭𝐫𝐞𝐚𝐭 & 𝐒𝐩𝐚! Și la cât mai multe evenimente, cel puțin la fel de frumoase!
Tu cum ai ales să „muncești” pe 1 Mai: la un grătar cu prietenii sau cu o carte bună în mână?