𝐂𝐢𝐧𝐞-𝐢 𝐠𝐚𝐭𝐚 𝐝𝐞 𝐦𝐚𝐠𝐢𝐞? 𝐏𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮 𝐜𝐚̆ 𝐧𝐨𝐢 𝐬𝐢𝐠𝐮𝐫 𝐬𝐮𝐧𝐭𝐞𝐦 ! Și am început deja să o împărțim, cu cei mai simpatici colindători!
Filiala Scala a răsunat de glasuri vesele de copii! Ne-am trecut pragul pentru o nouă aventură crăciunistică, elevii clasei a VII-a de la Zilahi Református Wesselényi Kollégium, prof. 𝐃𝐢𝐚𝐧𝐚 𝐍𝐞𝐦𝐞𝐬̦! Și după ce ne-au colindat, am trecut și la povești . Și tare ne-a mai plăcut!
Încurajați de Eva, oaspeții noștri ne-au vorbit despre tradițiile și obiceiurile pe care încă le mai respectă cu drag, titluri colorate și personaje preferate, planuri de vacanță și lista pentru…Moș Crăciun! Și știți ce-am descoperit? Că magia sărbătorilor e mai puternică atunci când o împărtășim prin povești și prietenie!
Hai Și Tu La Bibliotecă, să te bucuri de un decembrie de poveste!


